1 hafta önce Murat Aydın tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

ÖMRÜNÜZÜN SONUNA KADAR APEKS BULUCU VE ENDOMOTORUN PİL DERDİNDEN KURTULMAK İSTER MİSİNİZ

Apeks bulucu ve endomotorlarınızı telefon şarj cihazı veya adaptör kullanabilirsiniz.

Apeks bulucu ve endomotor pilleri doldurulabilirdir, fakat aylar içerisinde doldur-boşalt yapıldığı için, eskimekte ve pilin yenilenmesi gerekmektedir. Piller eskidiği zaman cihaz beklenmeyen tepkiler verir veya motorun gücü zayıflar. Bu duruma düşmeyi biz diş hekimleri istemeyiz ama neredeyse bu duruma düşmeyenimiz yoktur.

Apeks bulucu ve endomotor pilleri genellikle 3.7 Volt gerilim verir, 750 mA akım şiddeti çekilebilir, silindir şeklinde uzunluk 4.9 x çap 1.8 cm boyutlarındadır.

Aslında bu pillerin daha uzun ömürlü olanları ve daha fazla akım vereni (3.7 V, 2000mA, 4.9 x1.8 cm) pahalı değildir. Ucuzdur. 85 TL dir. (Aliexpres ürün kodu:1005002575486911). Fakat tıbbi malzeme satıcılarında bu piller nedense 350-500 TL arasındadır (1 dolar 17.3 tl).

herhangi bir apeks bulucunun cep telefonu şarj cihazı ile çalışması görülmektedir. (probların uçları kısa devre edilmiştir)
Garantisi sona ermiş ve pili bitmiş herhangi bir apeks bulucunun cep telefonu şarj cihazı ile çalışması görülmektedir.
(probların uçları kısa devre edilmiştir)

Cep telefonunuzun şarj cihazı veya bilgisayarınızın USB portunu kullanarak cihazınızı pilsiz kullanabilirsiniz.

Cep telefonu şarj cihazları 5 Volt verir. Bu voltajı basit bir kaç elektronik müdahale ile 3.6 volta düşürüp, pil yuvasının içerisine yerleştirdim. Siz de yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

Yazar : Murat Aydın
Murat Aydın
Sırası ile : Adana Erkek Lisesi, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim dalında eğitim aldım. Askerlik görevimi; İzmir 800 yt Kara hastahanesi Diş polikliniği, Narlıdere İstihkam Tugay ve Poligon revirlerinde yaptım. Şimdi gönderseler askere yeniden gitmekten onur duyarım. Hiç alkol kullanma(dı)m. Allah'tan başkasına secde etmedim. Eskiden gitar çalardım, sigara içerdim, elektronik amatörüydüm.. Artık vakit bulamıyorum. Ortanın üstü seviyede bilgisayar, satranç ve ingilizce bilirim. Adana'da muayenehanem vardır. (Şimdilik). Futboldan anlamam, takım tutmam. Siyaset; boş vakti olan fakat yapacak işi olmayanların mesleğidir.
Benzer Yazılar
BİLGİSAYARLA KLİNİK OTOMASYONU
Klavyenizde sizin belirleyeceğiniz 8 tane tuş klinikte sizin belirleyeceğiniz 8 tane elektrikli cihazı çalıştırmaya başlayabilir veya durdurabilir. Yetmedi mi?Peki sizin belirleyeceğiniz saatte çalışmaya başlayabilir ve sizin belirleyeceğiniz saatte durur desem şimdi size yetti m...
BEYİN GÖÇÜ PROPAGANDASI YAPMAK
Ekonomisi geliştiği için midir nedir, batılı ülkeler gelişmekte olan ülkelerdeki kalifiye elemanları, yetişmiş beyinleri, okumuş insanları, gelecek vaad eden meslek grubundan insanları kendi ülkesine çeker ve kullanır. Buna beyin göçü diyoruz. Zayıf ülkenin koşulları zayıfl...
Arabamı yanlış park ettim
Yıl bilmem kaç.47 numaralı dişimde eski bir dolgum spontan pulsatif gece ağrılarına başladı. Füsyonlu tek kök. Geniş ve 8 kesitli tek kanalı var. Kolay bir kanal tedavisi yapılacak. Hangi arkadaşıma gitsem sağ olsun beni kırmaz. Tedavi eder. Komşum MD'ya gittim. İnceledi, dinled...
Yorumlar