6 sene önce Murat Aydın tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

BOTOKS- ÖLMEDEN ÖNCEKİ GEVŞEME

Ölüm öncesi gevşemeyi paraya çevirdik

Bir bakteri insanı öldürmeden önce kasları gevşeten bir toksin salar. Bu toksin izole edilip ambalajlanıp cilt kırışıklığında kullanılıyor. Deri altı kaslarını gevşetsin diye güzellik sağlamak için kullanılıyor. Yani ölümden bir adım önceki kas gevşemesini güzelliğe ve paraya dönüştürdük. Diş hekimleri de bu sektörde bulunuyor .

Bazı raporlara göre, Cilt kırışıklığı sebebi ile botoks injeksiyonu yapılan 87 vaka hastahaneye kaldırılıyor 16 ölüm var, solunum daralması, solunum yetmezliği vs. Hasta altına işeyebilir, solunumu durabilir, yutkunması bozulabilir. Ölebilir. Veya bir kaç kullanımdan sonra basitten anafilaksiye kadar geniş yelpazede alerjiler gelişebilir. Başka raporlarda Kozmetik kullanımda 217 yan tesir, 28 ölüm, 26 disfaji. Sayısız rapor var.

Bunun üzerine, geçen ay FDA botoks ampul prospektüsüne yeni uyarılar eklenmesini istemişti. Firmalar prospektüslerini bu ay değiştirdiler.

Diş hekimlerinin fakültede aldığı hiç bir botoks eğitimi yoktur. Bir kaç ticari firmanın bir kaç saatlık kurslarına katılıp yetkisiz ve bilimsel olmayan kişilerden botoks uygulayabilir belgesi almaktadır. Kursu verenin akademik yetkinliği bilimsel alt yapısı, uzmanlık ve toksikolojik kariyeri, toksikoloji ve tıbbi nosyonu olmasa bile belgenin veriliş amacı bellidir. Daha çok botoks ampul satmak, daha fazla para kazanmak!.

Masum halk reklamların yönlendirmesi ve güzellik beklentisi ile avuç dolusu para ödeyerek, sayısız hastalığa yakalanmaktadır. Yatağına işemek, yutkunamamak, bronişt hastahaneye kaldırılma ve ölüm bunlardan bazılarıdır.

Toksikoloji doktoru olmayan herkesten botoks uygulama ehliyeti geri alınmalıdır

Yazar : Murat Aydın
Murat Aydın
Sırası ile : Adana Erkek Lisesi, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim dalında eğitim aldım. Askerlik görevimi; İzmir 800 yt Kara hastahanesi Diş polikliniği, Narlıdere İstihkam Tugay ve Poligon revirlerinde yaptım. Şimdi gönderseler askere yeniden gitmekten onur duyarım. Hiç alkol kullanma(dı)m. Allah'tan başkasına secde etmedim. Eskiden gitar çalardım, sigara içerdim, elektronik amatörüydüm.. Artık vakit bulamıyorum. Ortanın üstü seviyede bilgisayar, satranç ve ingilizce bilirim. Adana'da muayenehanem vardır. (Şimdilik). Futboldan anlamam, takım tutmam. Siyaset; boş vakti olan fakat yapacak işi olmayanların mesleğidir.
Benzer Yazılar
TURKEY-TÜRKİYE
TÜRKİYE'NİN TÜRKÇELEŞTİRİLMESİ Hindi anlamına gelen Turkey kelimesinden kurtulmamızın zamanı gelmişti. Yurt dışında yolladığım makalelerime utana çekine Turkey yazarken neden ülkem bu kadar talihsiz bir isme sahip , neden hayvan ismi ile anılıyorum diye üzüldüğüm sı...
BİLGİSAYARLA KLİNİK OTOMASYONU
Klavyenizde sizin belirleyeceğiniz 8 tane tuş klinikte sizin belirleyeceğiniz 8 tane elektrikli cihazı çalıştırmaya başlayabilir veya durdurabilir. Yetmedi mi?Peki sizin belirleyeceğiniz saatte çalışmaya başlayabilir ve sizin belirleyeceğiniz saatte durur desem şimdi size yetti m...
BEYİN GÖÇÜ PROPAGANDASI YAPMAK
Ekonomisi geliştiği için midir nedir, batılı ülkeler gelişmekte olan ülkelerdeki kalifiye elemanları, yetişmiş beyinleri, okumuş insanları, gelecek vaad eden meslek grubundan insanları kendi ülkesine çeker ve kullanır. Buna beyin göçü diyoruz. Zayıf ülkenin koşulları zayıfl...
Yorumlar