BOTOKS- ÖLMEDEN ÖNCEKİ GEVŞEME

Ölüm öncesi gevşemeyi paraya çevirdik

Bir bakteri insanı öldürmeden önce kasları gevşeten bir toksin salar. Bu toksin izole edilip ambalajlanıp cilt kırışıklığında kullanılıyor. Deri altı kaslarını gevşetsin diye güzellik sağlamak için kullanılıyor. Yani ölümden bir adım önceki kas gevşemesini güzelliğe ve paraya dönüştürdük. Diş hekimleri de bu sektörde bulunuyor .

Bazı raporlara göre, Cilt kırışıklığı sebebi ile botoks injeksiyonu yapılan 87 vaka hastahaneye kaldırılıyor 16 ölüm var, solunum daralması, solunum yetmezliği vs. Hasta altına işeyebilir, solunumu durabilir, yutkunması bozulabilir. Ölebilir. Veya bir kaç kullanımdan sonra basitten anafilaksiye kadar geniş yelpazede alerjiler gelişebilir. Başka raporlarda Kozmetik kullanımda 217 yan tesir, 28 ölüm, 26 disfaji. Sayısız rapor var.

Bunun üzerine, geçen ay FDA botoks ampul prospektüsüne yeni uyarılar eklenmesini istemişti. Firmalar prospektüslerini bu ay değiştirdiler.

Diş hekimlerinin fakültede aldığı hiç bir botoks eğitimi yoktur. Bir kaç ticari firmanın bir kaç saatlık kurslarına katılıp yetkisiz ve bilimsel olmayan kişilerden botoks uygulayabilir belgesi almaktadır. Kursu verenin akademik yetkinliği bilimsel alt yapısı, uzmanlık ve toksikolojik kariyeri, toksikoloji ve tıbbi nosyonu olmasa bile belgenin veriliş amacı bellidir. Daha çok botoks ampul satmak, daha fazla para kazanmak!.

Masum halk reklamların yönlendirmesi ve güzellik beklentisi ile avuç dolusu para ödeyerek, sayısız hastalığa yakalanmaktadır. Yatağına işemek, yutkunamamak, bronişt hastahaneye kaldırılma ve ölüm bunlardan bazılarıdır.

Toksikoloji doktoru olmayan herkesten botoks uygulama ehliyeti geri alınmalıdır

Bir cevap yazın