EN BASİT DİŞ FIRÇALAMA TEKNİĞİ ÖĞRETİLMELİDİR

Fazla diş fırçalayan bir toplum değiliz.

Diş fırçalamasını öğrenecek kaynağımız da yok. Okullarda nasıl diş fırçalanacağı öğretilmiyor. Dergilerde, gazetelerde, ders kitaplarında diş fırçalaması anlatılmaz. Amerikan dizilerinde dişlerini fırçalayan insanlar görürüz. Ordan biliriz dişlerin fırçalanması gerektiğini.
Diş hekimlerinin bile diş fırçalamayı öğreten bir kitapları (ben yazıncaya kadar) yoktu. Diş hekimi bile diş fırçalamasını sözlü olarak derste öğreniyordu. Halkımızın ise hiç böyle bir öğrenme fırsatı olmaz.

Diş hekimleri halka diş fırçalamasını öğretirken oldukça karmaşık metotlar öğrettiklerini gördüm ve bu videoyu bu sebeple yayınlamaya karar verdim.

En basit diş firçalama tekniği en sürdürülebilir olandır

Halka en basit ve en sürdürülebilir teknikleri öğretmek gerekir. Bu videoda bunu vurguladım. Karmaşık teknikler halkı kaçırır, bıktırır, diş fırçalamayı tamamen terk etmesine sebep olabilir. Karmaşık diş fırçalama teknikleri sebebi ile halk tırsar, yorulur, üşenir, zorsunuz, vaz geçer.

Dişler her gece uykudan önce ve sabah kahvaltıdan sonra 3 dak yukarı aşağı yönde (badana yapar gibi) ORTA sert diş fırçası ile fırçalanmalıdır. Macunun markası çok önemsizdir. Çiğneyince gıcırdamayan en ucuz diş macunu yeterlidir. Esas olan fırçadır.

Bir cevap yazın