BOTOKS- ÖLMEDEN ÖNCEKİ GEVŞEME

Ölüm öncesi gevşemeyi paraya çevirdik

Bir bakteri insanı öldürmeden önce kasları gevşeten bir toksin salar. Bu toksin izole edilip ambalajlanıp cilt kırışıklığında kullanılıyor. Deri altı kaslarını gevşetsin diye güzellik sağlamak için kullanılıyor. Yani ölümden bir adım önceki kas gevşemesini güzelliğe ve paraya dönüştürdük. Diş hekimleri de bu sektörde bulunuyor .

Bazı raporlara göre, Cilt kırışıklığı sebebi ile botoks injeksiyonu yapılan 87 vaka hastahaneye kaldırılıyor 16 ölüm var, solunum daralması, solunum yetmezliği vs. Hasta altına işeyebilir, solunumu durabilir, yutkunması bozulabilir. Ölebilir. Veya bir kaç kullanımdan sonra basitten anafilaksiye kadar geniş yelpazede alerjiler gelişebilir. Başka raporlarda Kozmetik kullanımda 217 yan tesir, 28 ölüm, 26 disfaji. Sayısız rapor var.

Bunun üzerine, geçen ay FDA botoks ampul prospektüsüne yeni uyarılar eklenmesini istemişti. Firmalar prospektüslerini bu ay değiştirdiler.

Diş hekimlerinin fakültede aldığı hiç bir botoks eğitimi yoktur. Bir kaç ticari firmanın bir kaç saatlık kurslarına katılıp yetkisiz ve bilimsel olmayan kişilerden botoks uygulayabilir belgesi almaktadır. Kursu verenin akademik yetkinliği bilimsel alt yapısı, uzmanlık ve toksikolojik kariyeri, toksikoloji ve tıbbi nosyonu olmasa bile belgenin veriliş amacı bellidir. Daha çok botoks ampul satmak, daha fazla para kazanmak!.

Masum halk reklamların yönlendirmesi ve güzellik beklentisi ile avuç dolusu para ödeyerek, sayısız hastalığa yakalanmaktadır. Yatağına işemek, yutkunamamak, bronişt hastahaneye kaldırılma ve ölüm bunlardan bazılarıdır.

Toksikoloji doktoru olmayan herkesten botoks uygulama ehliyeti geri alınmalıdır

KENDİNİ MESLEKTAŞINA BEĞENDİRMEK

Kendini meslektaşına beğendirmek?

Bilimsel bir sektörde etkin ve yetkin olabilmek için hakemli dergi(ler)de yayın(lar) yapmak gerekir.  Makale yazarsınız, dergiye yollarsınız, en az 2 tane hakem adı verilen kimliğini bilmediğiniz meslektaşınız sizin makalenizi okur. beğenirse makaleniz basılır. Böylece siz sektörde manevi bir rütbe alırsınız. Sistem böyle çalışır.

Problem şudur:
1- hakem olan meslektaşınız yetkilendirilmiş cahil olabilir. Sizi gömebilir. Hatta bunu ister.
2- meslektaşlar birbirlerini eleştirmeye, beğenmemeye, red etmeye, kabul etmeyip sektörden uzaklaştırmaya meyillidir.
3- Neden siz bilime katkıda bulunmak için fikrinizi başkasına kabul ettirmek zorunda olasınız ?? <- bu çok önemli !
4- Dünya tepside öküzün boynuzunda duruyor zannedildiği tarihte siz “dünya yuvarlaktır” diye makale yazsaydınız hakemler kabul ederler miydi? iki meslektaşınız onaylamazsa siz yalan mı söylemiş olacaksınız?
5- Bu sistemde egemen yanlışlar doğru kabul edilmiş olmaktadır
6- Hakemlerin tekrarladıkları yanlışı kendilerine asla doğrultamazsınız.
7- En üsttekinin tepede durduğu ve en alttakilerin üzerinde yükseldiği bir piramit sistemin parçası oluverirsiniz. Çalışan, bilen, becerikli olan değil, tepede duranın hegemonyasına veya ipoteğine girersiniz.
8- Bu sistemde yükselince halinizden, durumunuzdan şikayet etmezsiniz. Çünkü artık siz de birilerinin sırtına basıyor olursunuz. Eğer piramit sistemi düzeltmeye kalkarsınız kendinizi düşürmüş olursunuz.
9- yeni fikirler gelişemiyor, yeni isimler yeni atılımlar ve bütün yenilikler eskilerin ipoteğinde kalıyor, gelişemiyor, ortaya çıkamıyorlar.

10- Eskiler dinazorlaşıyor,  kendini imparatorlaştırıyor, yolu kapatıyor, “en” oluyor, tek’leşiyor, sektörde Allah’tan rol çalmaya başlıyor.

BİLİMİN ÖNCEKİLERDEN BAĞIMSIZ YAYILABİLECEĞİ BİR ORTAM OLUŞTURULMALIDIR

 

 

MAĞDURİYETİN REDDİ KURAMI

Mağdur bireyler içerisinde bulundukları eksikli durumu değilleyebilmek için eksik taraflarının üzerine giderler. Böylece kendilerine ve çevrelerine mağdur olmadıkları mesajını vermiş olduklarını düşünürler.

Dizinden ameliyat olan birey dans etmek ister.

Kalbinden ameliyat olan birey ağır spor yapmaya meyillidir.

Diş taktıran birey yeni takılan dişinin üzerinde ağır manevralar yapmak ister.

Sigara tiryakisi birey merdivenleri 2 şer çıkıp nefes alabilirliğini tescil eder.

Önceki karısı aldatmış erkek, yeni karısını denetlemediğini duyurmak ister.

Fıtık ameliyatlı birey ıkınmaktan kaçınmaz

-O-

Bu refleks tavır eşyalar için de geçerlidir. Ön düzeni tamir gören arabayı çukura sokmak sadece denemek için değil, iyileşmenin tescil ve ilanı için yapılır.

İnsan ilişkilerinde de benzer bir refleks vardır.
Yeni barışan bir insan küslüğün giderildiğinin ilanı için samimiyetin sınırlarını zorlar.

 

 

TÜRKİYE SAKAL BIRAKIYOR

Sokağa çıkıp etrafıma baktığınızda kılları uzayabilen neredeyse her erkeğin sakal bıraktığını görüyorum üzülüyorum. Sahabe zamanında bile muhtemelen bu kadar sakallı yoktur. Gelişmiş batı toplumlarında sakal bıyık görmüyoruz.
Eğitimin zayıflaması, cehaletin yaygınlaşması, yeni yetişen neslin önceliklerini değiştirdi. Bir şeyler değişiyor fakat olumlu değil.  Tedirginim. Rahatsızım, endişeliyim.
Ağız çevresindeki kıllar sağlık bakımından olumsuz değerlendirilir. Kıl iliğine giren bakteri ve mantarlar ağız ve buruna girer sağlığı bozar. Bu sebeple ağız burun ve yüz çevresinde kıl bulundurmak mikrobiyolojik bir sakınca oluşturur. Esasen prensip olarak kıl, mikroplara konaklık edebilen bir oluşumdur. Kontrollu uzatılmalı ve ağız çevresi kılsız olmalıdır.